12.11.2019r. - Kolejna odsłona akcji edukacyjno-informacyjnej pn. "Czad i Ogień. Obudź czujność"
Dodane przez webadmin dnia Listopad 15 2019 13:17:04

 Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku podjęli kolejne działania w ramach kampanii edukacyjno – informacyjnej pn. „Czad i Ogień. Obudź czujność”. W dniu 12 listopada, we współpracy z Powiatem Radomszczańskim, przekazano dwie czujki tlenku węgla i dymu do Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej KAMIL w Strzałkowie (gm. Radomsko).


Treść rozszerzona

 Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku podjęli kolejne działania w ramach kampanii edukacyjno – informacyjnej pn. „Czad i Ogień. Obudź czujność”.

W dniu 12 listopada, we współpracy z Powiatem Radomszczańskim, przekazano dwie czujki tlenku węgla i dymu do Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej KAMIL w Strzałkowie (gm. Radomsko). Czujki przekazał koordynator etapu powiatowego kampanii – mł.bryg. Andrzej Kuna – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Radomsku w obecności Fabiana Zagórowicza – Etatowego Członka Zarządu Powiatu Radomszczańskiego.

Kolejne czujki trafiły do uczniów szkół podstawowych, którzy uczestniczyli w Interdyscyplinarnym Programie Edukacji Medialnej „KinoSzkoła” organizowanym w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. W takcie zajęć, w których uczestniczył łącznie ok. 600 uczniów z radomszczańskich szkół podstawowych, przeprowadzono pogadankę dotyczącą bezpieczeństwa pożarowego w sezonie grzewczym oraz w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Czujki trafiły do dziewięciu najaktywniejszych uczniów.

Na bieżąco prowadzone są również przez radomszczańskich strażaków lustracje budynków mieszkalnych wielorodzinnych stanowiących zasoby tzw. starej zabudowy na terenie Radomska. Strażacy uczestniczą również w tzw. próbnych ewakuacjach z budynków szkół oraz przedszkoli na terenie powiatu radomszczańskiego. Na tym jednak akcja się nie kończy – planowane jest również przekazanie czujek dymi i czadu rodzinom zastępczym wytypowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Radomsku, zorganizowanie konkursu internetowego oraz kontunuowanie spotkań z mieszkańcami powiatu. Zaplanowano również doraźne kontrole z zakresu ochrony przeciwpożarowej w noclegowniach, a kontrola taka odbyła się już w Domu Pomocy Społecznej w Radomsku, którą przeprowadzono przy okazji ćwiczeń w tym obiekcie.

Przekazywane czujki czadu i dymu zakupione zostały ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi i przekazane do Komendy Powiatowej PSP w Radomsku przez komendę Wojewódzką PSP w Łodzi.

[FOTOGALERIA]