01.04.2019r. - Ćwiczenia wojewódzkie pk. "RADOMSKO 2019"
Dodane przez webadmin dnia Kwiecień 02 2019 17:08:38


W dniu 1 kwietnia 2019 roku, na terenie miejscowości Szczepocice Rządowe, odbyły się wojewódzkie ćwiczenia "RADOMSKO 2019", zgrywające wydzielonych sił i środków jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu województwa łódzkiego w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom powodziowym.Treść rozszerzona


W dniu 1 kwietnia 2019 roku, na terenie miejscowości Szczepocice Rządowe, odbyły się wojewódzkie ćwiczenia "RADOMSKO 2019", zgrywające wydzielonych sił i środków jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu województwa łódzkiego w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom powodziowym.

Celem głównym ćwiczeń było sprawdzenie możliwości taktycznych sił i środków jednostek ochrony przeciwpożarowej podczas sprawiania zapór zabezpieczających przed rozlewiskiem oraz ewakuacji osób z terenów objętych zagrożeniami powodziowymi. Miejsce ćwiczeń nie było przypadkowe - teren ten zalewany jest okresowo przez wodę występująca z rzeki Warty, powodując duże straty materialne.

W trakcie ćwiczeń ewakuowano dzieci z miejscowej szkoły podstawowej. Sprawdzono również umiejętności ratowników w zakresie udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy - upozorowano w tym celu dwa wypadki z ludźmi.

W ćwiczeniach brały udział jednostki ochrony przeciwpożarowej z powiatu radomszczańskiego, bełchatowskiego, opoczyńskiego i piotrkowskiego.

[FOTOGALERIA]