2017.07.14 Ćwiczenia międzypowiatowe RADOMSKO 2017
Dodane przez arturb2004 dnia Lipiec 17 2017 13:15:47
RADOMSKO 2017
W dniu 14 lipca br na terenie kompleksu leśnego  w Jankowicach, odbyły się ćwiczenia międzypowiatowe z zakresu walki z pożarami i ratownictwa medycznego pod kryptonimem „RADOMSKO 2017”.

Treść rozszerzona
W działaniach udział wzięły siły i środki krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego z powiatu radomszczańskiego oraz pajęczańskiego, przedstawiciele Lasów Państwowych oraz, aplikacyjne, siły Policji i Państwowego Ratownictwa Medycznego.
Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie możliwości taktycznych podmiotów Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego podczas pożaru lasu i prowadzenia działań z zakresu ratownictwa medycznego oraz cele pobocze, tj. doskonalenie współdziałania i wzajemnej integracji sił i środków służb ratowniczych, rozpoznanie występujących zagrożeń, dojazdów pożarowych, zaopatrzenia wodnego oraz doskonalenie procedur alarmowania.

Scenariusz ćwiczeń przewidywał pożar lasu na obszarze ok. 8 ha, podczas gaszenia którego poszkodowanych zostało dwóch strażaków. 

Zaopatrzenie wodne akcji gaśniczej realizowane było poprzez przetłaczanie wody ze stanowiska wodnego na rzece Warcie i przepompowywanie wody z sieci wodociągowej.

Kierującym Działaniami Ratowniczymi podczas ćwiczeń był st.kpt. Marek Stępień – zastępca dowódcy JRG w Radomsku. Udział w ćwiczeniach brało osiem zastępów straży z powiatu radomszczańskiego i jeden z powiatu pajęczańskiego.

Nadzór i ocenę prowadzonych działań sprawowali oficerowie z Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi.

Zdjęcia z ćwiczeń można obejrzeć tutaj.