Maj 30 2020 23:14:57
Nawigacja
· Strona Główna
· Kierownictwo
· Nasz patron
· Rys historyczny
· Profilaktyka
· Artykuły
· Nabór do PSP
· Turniej wiedzy p.poż.
· Sport
· Przetargi
· Galeria
· Info. o skł. majątku
· Zaświadczenia
· ZOSP
· Linki
· Strefa OSP
· Kontakt
Losowa Fotka
Kanał RSS
27.09.2008r. Zgierz / Zawody sportowo-pożarnicze OSP
Images: a2.jpgZgodnie z Rozkazem Nr 91/2008 Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi w dniu 27 września 2008r. w Zgierzu odbyły się Zawody sportowo-pożarnicze OSP o Puchar Prezesa Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Łodzi i Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi. W zawodach tych brała udział między innymi jednostka OSP Strzałków grupa A (męska), która zajęła 20 miejsce w ogólnej klasyfikacji i grupa C (żeńska) - która uzyskała 14 miejsce .Tabela wyników
Wyniki zawodów sportowo-pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych
Ćwiczenia obiektowe - Ewakuacja Poczty
Images: pict0007_t2.jpgW dniu 17 września 2008r. odbyły się ćwiczenia obiektowe na Poczcie - JRG Komendy Powiatowej PSP w Radomsku. Oprócz zawodowych strażaków w ewakuacji pracowników Urzędu Pocztowego brali udział strażacy ochotnicy, straż miejska, policja, pogotowie ratunkowe oraz przedstawiciele centrów zarządzania kryzysowego.
Celem ćwiczeń była koordynacja służb ratowniczych, sprawdzenie przygotowania obiektu i terenu wokół niego na wypadek ewakuacji oraz sprzętu ratowniczo-gaśniczego.
Scenariusz ćwiczeń zakładał pojawienie się w siedzibie poczty dymu oraz podejrzenie podłożenia ładunku wybuchowego. Specjalnie ustawiony namiot ratowniczy czekał na ofiary wybuchu.
W akcji brali również udział uczniowie klasy mundurowej, funkcjonującej od br. w "Mechaniku", którzy pełnili funkcję pozorantów.

Ćwiczenia na obiekcie - Zakład Mebli Giętych "FAMEG"
Images: a3.jpgW dniach 9,10,11 września 2008r. w ramach doskonalenia zawodowego odbyły się ćwiczenia obiektowe w Zakładzie Mebli Giętych "FAMEG" sp. z o.o. w Radomsku przy ul. 11 Listopada 2.
Tematem ćwiczeń było prowadzenie działań ratowniczo-gaśniczych podczas pożaru w pomieszczeniach magazynowych a także zapoznanie się z charakterystyką zakładu, procesem produkcji i zagrożeniami mogącymi wystąpić na terenie zkładu.
Celem ćwiczeń było sprawdzenie przygotowania zakładu w zakresie warunków i możliwości prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych przez jednostki ochrony przeciwpożarowej.
W ćwiczeniach brały udział zastępy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej tut. Komendy a także Jednostka OSP Stobiecko Miejskie (m. Radomsko) i OSP Strzałków (gm. Radomsko) wchodzace w skład Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego.
Trąba powietrzna nad Radomskiem

news: DSC01974.JPGW dniu 15 sierpnia 2008 roku w godzinach wieczornych nad powiatem radomszczańskim przeszła trąba powietrzna, której towarzyszyły ulewa oraz olbrzymie wyładowania atmosferyczne. Najbardziej ucierpiało miasto Radomsko, a w szczególności dzielnica Stobiecko Miejskie. Trąba powietrzna nie oszczędziła też gminy Dobryszyce i Gomunice, gzie najbardziej poszkodowane zostały wsie Chrzanowice i Blok Dobryszyce. Zniszczenia spowodowane trąbą powietrzną, to uszkodzonych około 303 obiektów budowlanych, z czego 256 w samym mieście Radomsku. Ilość poważnie zniszczonych domów i pozbawionych dachów oszacowano na około 108, w tym w mieście Radomsku na około 81.

Na miejscu zdarzenia działały Jednostki Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej, których działania polegały na zabezpieczeniu budynków (tj. zakładaniu folii i plandek), usuwaniu powalonych drzew z połaci dachowych, oraz pomoc w odgruzowywaniu posesji.
Ogólna liczba zaangażowanych strażaków w działania związane z usuwaniem skutków trąby powietrznej to 91 samochodów ratowniczo – gaśniczych i 462 strażaków biorących bezpośredni udział w akcji ratowniczej.


Zdjęcia

POWIATOWE OBCHODY DNIA STRAŻAKA
Dnia 21 maja 2008r. o godz. 11 00 w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. W uroczystości uczestniczyło wielu zaproszonych gości, między innymi:
- Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi mł. bryg. Mariusz Konieczny,
- Poseł na Sejm RP Krzysztof Maciejewski oraz Przedstawiciele Biur Posła Jacka Zacharewicza i Stanisława Witaszczyka,
- Wicestarosta Powiatu Radomszczańskiego Jerzy Kaczmarek,
- Przedstawiciel Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Łodzi dh Tadeusz Cisowski,
- przedstawiciele władz powiatowych i gminnych,
- Komendanci Gminni OSP wraz z pocztami sztandarowymi,
- Ksiądz kapelan Sławomir Galasiński,
- media i inni zaproszeni.

BIP
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Losowa fotografia
Zdarzenia:
01.01.2017 - 31.12.2017
ogółem

1600

pożary

327

miejscowe zagrożenia

1201

alarmy fałszywe

72

Wygenerowano w sekund: 0.03 23,644,921 Unikalnych wizyt