Maj 30 2020 23:53:20
Nawigacja
· Strona Główna
· Kierownictwo
· Nasz patron
· Rys historyczny
· Profilaktyka
· Artykuły
· Nabór do PSP
· Turniej wiedzy p.poż.
· Sport
· Przetargi
· Galeria
· Info. o skł. majątku
· Zaświadczenia
· ZOSP
· Linki
· Strefa OSP
· Kontakt
Losowa Fotka
Kanał RSS
11.01.2009r. - XVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Otwórz albumW niedzielę 11 stycznia 2009r. strażacy Komendy Powiatowej PSP w Radomsku uczestniczyli w XVII Finale WOŚP. W ramach swojego udziału strażacy zaprezentowali pokaz sprzętu ratownictwa techniczno-drogowego, z wykorzystaniem elementów ratownictwa medycznego. Sporym zainteresowaniem cieszył się również pokaz gaszenia pożaru samochodu osobowego; do gaszenia którego użyto piany jako środka gaśniczego.
Radomszczanie uczestniczący w imprezie mogli posilić się ciepłym posiłkiem, wydawanym przez harcerzy prosto z kuchni polowej oraz hebatą wydawaną w namiocie pneumatycznym.
04.01.2009r. - Wybuch gazu w kamienicy przy ul. Przedborskiej
 Wybuch gazu w radomszczańskiej kamienicy 

Około godziny 5.15 doszło do wybuchu gazu w kamienicy przy ulicy Przedborskiej w Radomsku. Po przyjeździe na miejsce jednostek straży pożarnej z Radomska i podjęciu działań ewakuacyjnych doszło do drugiego wybuchu, w wyniku którego obrażeń i poparzeń doznało sześć osób, w tym trzech strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.
Drugi wybuch nie tylko spowodował obrażenia ale również przyczynił się do powstania pożaru i poważnego zniszczenia budynku.
Dwóch poszkodowanych strażaków po udzieleniu pomocy w szpitalu zostało zwolnionych do domu. Jeden z ratowników przebywa na obserwacji w szpitalu, stan poszkodowanego nie stwarza zagrożenia dla jego zdrowia.  W budynku znajdowało się 5 lokali i zamieszkiwało 14 osób. Do szpitala przewieziono dwie kobiety i mężczyznę zamieszkujących w budynku. W działaniach brało udział 9 jednostek straży pożarnej oraz inne służby /pogotowie ratunkowe, energetyczne, gazowe, policja. Po dokonaniu oględzin stwierdzono, że budynek nie nadaje się do dalszego użytkowania.Przyczyna tragedii jest w toku ustalania. 
Życzenia świąteczne
Drodzy Strażacy, Druhowie, Pracownicy Cywilni
oraz Przyjaciele Naszej służby!
 

Życzę Wam i Waszym Rodzinom, żeby nigdy przy świątecznym stole
nie
zabrakło Wam światła i ciepła

rodzinnej atmosfery, a Nowy Rok przyniósł ze sobą
szczęście i pomyślność.


                                                               Komendant Powiatowy PSP w Radomsku
                                                               mł. bryg. Marek JANKOWSKI
Wyniki naboru na stanowisko Starszy Inspektor
Po przeprowadzonej rozmowie kwalifikacyjnej oraz sprawdzianie kompetencji w dniu
22 grudnia 2008r. na stanowisko Starszy Inspektor w Wydziale Kwatermistrzowsko -  Technicznym Komendy Powiatowej PSP w Radomsku został wybrany Pan Robert MATYJASZCZYK zam. Radomsko.
Kandydat na w.w stanowisko spełnia wymogi formalne i kryteria naboru. Jego predyspozycje i umiejętności oraz posiadana wiedza (potwierdzona największą łączną ilością punktów) gwarantuje prawidłowe wykonywanie powierzonych obowiązków.
Lista kandydatów zakwalifikowanych do dalszego etapu naboru
W dniu 15 grudnia 2008r. Komisja rekrutacyjna powołana Rozkazem Komendanta Powiatowego PSP w Radomsku - po weryfikacji złożonych przez kandydatów/tki dokumentów zakwalifikowała do dalszego etapu naboru następujące osoby:

1. Jarosław GĄSIOROWSKI zam. Radomsko
2. Robert MATYJASZCZYK zam. Radomsko
3. Łukasz MUCHA zam. Wąglin.

Zakwalifikowane osoby zdaniem komisji mają najbardziej przydatne kwalifikacje zawodowe do pracy na przedmiotowym stanowisku.
W dniu 22 grudnia 2008r. (poniedziałek) o godz. 1000 w siedzibie Komendy odbędzie się sprawdzenie kompetencji kandydatów oraz rozmowa kwalifikacyjna.
BIP
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             
Losowa fotografia
Zdarzenia:
01.01.2017 - 31.12.2017
ogółem

1600

pożary

327

miejscowe zagrożenia

1201

alarmy fałszywe

72

Wygenerowano w sekund: 0.01 23,644,971 Unikalnych wizyt