Listopad 21 2018 04:34:35
Nawigacja
· Strona Główna
· Kierownictwo
· Nasz patron
· Rys historyczny
· Profilaktyka
· Artykuły
· Nabór do PSP
· Turniej wiedzy p.poż.
· Sport
· Przetargi
· Galeria
· Info. o skł. majątku
· Zaświadczenia
· ZOSP
· Linki
· Szkolenia OSP
· Kontakt
Losowa Fotka
Kanał RSS
Uroczystość uhonorowania strażaków biorących udział w likwidacji nawałnicy - Gorzkowice

news: a1.jpgW dniu 2 października 2008r. o godz. 1000 w Szkole Podstawowej w Gorzkowicach odbyła się uroczystość uhonorowania strazaków PSP i OSP, funkcjonariuszy Policji i żołnierzy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego, biorących udział w likwidacji skutków nawałnicy, jaka przeszła przez teren województwa łódzkiego w dniach 15-16 sierpnia 2008r.
Przybyłych na spotanie gości przywitał st. bryg. Andrzej Witkowski - Łodzki Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi.
Podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w pomoc poszkodowanym złożyli:
- Pani Elżbieta Radziszewska - Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów,
- Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania,
- Pan Zbigniew Sosnowski - Podsekretarz Stanu w MSWiA,
- nadbrygadier Marek Kowalski - Zastępca Komendanta Głównego PSP,
- Pani Jolanta Chełmińska - Wojewoda Łódzki,
- Pan Marek Mazur - Przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego,
- Pan Witold Stępień - Członek Zarządu Województwa Łódzkiego,
- druh Jan Ryś - Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Łodzi,
- st. bryg. Andrzej Witkowski - Łódzki Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi wraz ze swoimi Zastępcami: mł. bryg. Pawłem Stępniem i mł. bryg. Mariuszem Koniecznym.
Wśród zaproszonych gości byłi również min. : mł. byg. Marek Jankowski - Komendant Powiatowy PSP w Radomsku, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Radomsku - druh Marian Dębski, Prezesi OSP z terenu powiatu radomszczańskiego oraz przedstawiciele władz samorządowych i inni.
Podczas uroczystości zaprezentowano film obrazujący skalę zniszczeń w miejscowościach dotkniętych kataklizmem.

Kurs pierwszej pomocy medycznej dla ratowników KSRG - wrzeseń 2008r.
Images: pic1.jpgW dniu 28 września 2008r. w Komendzie Powiatowej PSP w Radomsku został zakończony kurs pierwszej pomocy medycznej dla ratowników Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Odbywał się on w dniach: 6,7,13,14,20,21,27,28 września 2008r. w siedzibie tut. Komendy.Na kurs zgłoszono 31 strażaków OSP z następujących jednostek: OSP Radziechowice II, OSP Kamieńsk, OSP Lgota Wielka, OSP Folwarki, OSP Bogwidzowy, OSP Stobiecko Miejskie, OSP Sucha Wieś, OSP Wielgomłyny, OSP Gidle.

Kurs z wynikiem pozytywnym ukończyło 25 strażaków.

27.09.2008r. Zgierz / Zawody sportowo-pożarnicze OSP
Images: a2.jpgZgodnie z Rozkazem Nr 91/2008 Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi w dniu 27 września 2008r. w Zgierzu odbyły się Zawody sportowo-pożarnicze OSP o Puchar Prezesa Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP w Łodzi i Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi. W zawodach tych brała udział między innymi jednostka OSP Strzałków grupa A (męska), która zajęła 20 miejsce w ogólnej klasyfikacji i grupa C (żeńska) - która uzyskała 14 miejsce .Tabela wyników
Wyniki zawodów sportowo-pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych
Ćwiczenia obiektowe - Ewakuacja Poczty
Images: pict0007_t2.jpgW dniu 17 września 2008r. odbyły się ćwiczenia obiektowe na Poczcie - JRG Komendy Powiatowej PSP w Radomsku. Oprócz zawodowych strażaków w ewakuacji pracowników Urzędu Pocztowego brali udział strażacy ochotnicy, straż miejska, policja, pogotowie ratunkowe oraz przedstawiciele centrów zarządzania kryzysowego.
Celem ćwiczeń była koordynacja służb ratowniczych, sprawdzenie przygotowania obiektu i terenu wokół niego na wypadek ewakuacji oraz sprzętu ratowniczo-gaśniczego.
Scenariusz ćwiczeń zakładał pojawienie się w siedzibie poczty dymu oraz podejrzenie podłożenia ładunku wybuchowego. Specjalnie ustawiony namiot ratowniczy czekał na ofiary wybuchu.
W akcji brali również udział uczniowie klasy mundurowej, funkcjonującej od br. w "Mechaniku", którzy pełnili funkcję pozorantów.

Ćwiczenia na obiekcie - Zakład Mebli Giętych "FAMEG"
Images: a3.jpgW dniach 9,10,11 września 2008r. w ramach doskonalenia zawodowego odbyły się ćwiczenia obiektowe w Zakładzie Mebli Giętych "FAMEG" sp. z o.o. w Radomsku przy ul. 11 Listopada 2.
Tematem ćwiczeń było prowadzenie działań ratowniczo-gaśniczych podczas pożaru w pomieszczeniach magazynowych a także zapoznanie się z charakterystyką zakładu, procesem produkcji i zagrożeniami mogącymi wystąpić na terenie zkładu.
Celem ćwiczeń było sprawdzenie przygotowania zakładu w zakresie warunków i możliwości prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych przez jednostki ochrony przeciwpożarowej.
W ćwiczeniach brały udział zastępy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej tut. Komendy a także Jednostka OSP Stobiecko Miejskie (m. Radomsko) i OSP Strzałków (gm. Radomsko) wchodzace w skład Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego.
BIP
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Losowa fotografia
Zdarzenia:
01.01.2017 - 31.12.2017
ogółem

1600

pożary

327

miejscowe zagrożenia

1201

alarmy fałszywe

72

Wygenerowano w sekund: 0.02 16,658,506 Unikalnych wizyt