Maj 21 2018 14:32:30
Nawigacja
· Strona Główna
· Kierownictwo
· Nasz patron
· Rys historyczny
· Profilaktyka
· Artykuły
· Nabór do PSP
· Turniej wiedzy p.poż.
· Sport
· Przetargi
· Galeria
· Info. o skł. majątku
· Zaświadczenia
· ZOSP
· Linki
· Szkolenia OSP
· Kontakt
Losowa Fotka
Kanał RSS
Eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W dniu 17 kwietnia br. w miejscowości Piątek, który jest geometrycznym środkiem Polski, odbył się XXXII finał wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Uczestnikami etapu wojewódzkiego byli laureaci z turniejów na szczeblu powiatowym. Powiat radomszczański reprezentowali:

- Kamil Morawiec  (ZS-G Kodrąb) – w grupie szkół podstawowych
- Marcin Ścisłowski (ZS-G Dziepółć) – w grupie szkół gimnazjalnych
- Bartłomiej Ciszewski (II LO) – w grupie szkół ponadgimnazjalnych 

Eliminacje wojewódzkie zostały przeprowadzone w dwóch etapach. W pierwszym z nich uczestnicy konkursu rozwiązywali test, w wyniku którego Marcin Ścisłowski oraz Bartłomiej Ciszewski zakwalifikowali się do części ustnej turnieju (Kamil Morawiec uzyskał 23 pkt z testu – zabrakło jedynie 3 punktów do zakwalifikowania do części ustnej!).Marcin Ścisłowski oraz Bartłomiej Ciszewski ostatecznie zajęli III miejsca w swych grupach.

Ćwiczenia w INDESIT
 W dniach 17,18,19 lutego 2009r. w ramach doskonalenia zawodowego odbyły się ćwiczenia obiektowe w Zakładzie Produkcyjnym firmy INDESIT w Radomsku przy ul. Merloniego 4.
Tematem ćwiczeń było prowadzenie działań ratowniczo-gaśniczych w budynkach produkcyjno – magazynowych z częścią administracyjno – biurową, obiektach  o dużych kubaturach, a także zapoznanie się z charakterystyką zakładu, zagrożeniami mogącymi wystąpić na terenie obiektu jak również sprawdzenie możliwości dojazdu do obiektu pojazdami pożarniczymi oraz sprawdzenie sprawności hydrantów zewnętrznych.
Celem ćwiczeń było sprawdzenie przygotowania zakładu w zakresie warunków i możliwości prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych przez jednostki ochrony przeciwpożarowej.
W ćwiczeniach brały udział zastępy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej tut. Komendy a także Jednostki OSP Kamieńsk i OSP Stobiecko Miejskie wchodzące w skład Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego.
5.02.2009r. - Narada Roczna połączona z uroczystością przekazania samochodów pożarniczych.
PICT0023.JPGW dniu 5 lutego 2009 roku  odbyła się Narada Roczna podsumowująca rok 2008, oraz uroczyste przekazanie dwóch samochodów pożarniczych: ratowniczo-gaśniczego „Scania P340” i operacyjno-rozpoznawczego „Toyota Hilux”. Samochody udało się kupić dzięki wsparciu samorządu powiatowego, samorządów miejskich i gminnych, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w Łodzi, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi i Nadleśnictw, Komendzie Wojewódzkiej PSP w Łodzi, oraz zakładom pracy z Radomska. Swoimi osobami uroczystość zaszczycili m.in. posłowie na sejm RP, wicewojewoda łódzki Krystyna Ozga, Łódzki Komendant Wojewódzki st. bryg. Andrzej Witkowski , starosta radomszczański Mieczysław Zyskowski, wicestarosta Jerzy Kaczmarek, prezydent miasta Radomska Anna Milczanowska, burmistrz Kamieńska  Grzegorz Turlejski, burmistrz Przedborza Miłosz  Naczyński, oraz wójtowie gmin powiatu radomszczańskiego. Poświęcenia samochodów dokonał kapelan strażaków ks. Sławomir Galasiński.

Przepraszamy, iż z powodu awarii serwera informacja powyższa nie mogła być wcześniej zamieszczona na naszej stronie internetowej.
20,21,22.01.2009r. - Ćwiczenia "BIEDRONKA"
1.jpgW dniach 20,21,22 stycznia 2009r. w ramach doskonalenia zawodowego odbyły się ćwiczenia obiektowe w Dyskoncie Spożywczym "BIEDRONKA" w Radomsku przy ul. Przedborskiej 47.
Tematem ćwiczeń było prowadzenie działań ratowniczo-gaśniczych podczas pożaru w budynkach użyteczności publicznej o dużych kubaturach, typowych marketów handlowych a także zapoznanie się z charakterystyką zakładu i zagrożeniami mogącymi wystąpić na terenie zakładu.
Celem ćwiczeń było sprawdzenie przygotowania zakładu w zakresie warunków i możliwości prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych przez jednostki ochrony przeciwpożarowej.
W ćwiczeniach brały udział zastępy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej tut. Komendy a także Jednostka OSP Strzałków (gm. Radomsko) wchodząca w skład Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego.
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku informuje, że w okresie do 12 marca 2009r. należy zorganizować i przeprowadzić eliminacje szczebla gminnego (miejskiego) Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej  wg obowiązującego regulaminu.
Komenda Powiatowa PSP w Radomsku zapewnia testy dla uczestników eliminacji, jak również zestawy pytań ustnych. W eliminacjach szczebla gminnego (miejskiego) będzie uczestniczył przedstawiciel tutejszej Komendy. Terminy eliminacji w poszczególnych gminach należy zgłaszać do tutejszej placówki - pokój nr 2. Szczegółowych informacji udziela: kpt. Mariusz Wojcieszko oraz asp. Artur Bartosik, tel. 044 685-94-20 lub 044 685-94-22.
Ponadto informujemy, że eliminacje powiatowe OTWP odbędą się w siedzibie tutejszej Komendy dnia 19 marca 2009r. (czwartek) o godz. 900.

BIP
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Losowa fotografia
Zdarzenia:
01.01.2017 - 31.12.2017
ogółem

1600

pożary

327

miejscowe zagrożenia

1201

alarmy fałszywe

72

Wygenerowano w sekund: 0.07 14,524,595 Unikalnych wizyt